Kramer C-MHM/MHM-15 HDMI 4.6m Bk
Flexible High-Speed HDMI Cable with Ethernet
- Length: 4.6 m
- K-Lock connector with 7 kp retention force for a tension-proof connection
- Max. resolution: 080P 12bit
- Max. data rate: 6.68 Gbps (2.2 Gbps per channel)
- HDMI support: HDCP 2.2, EDID, CEC, HDR-10, HLG, Dolby Vision
- Supported audio formats: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DVD Audio, SA-CD
- Connections: 2x male HDMI Type A, 24K gold-plated with K-Lock
- Min. bending radius: 58 mm
- Conductor diameter: 30AWG (7/0.1)
- Conductor material: tin-plated copper
- Three-fold shielding
- PVC sheathing
- Sheath diameter: 5.8 +- 0.15 mm
- Voltage rating: 30 V
- Conductor resistance: 376.96 Ohm/km at 20°C